Rabbits, Årabrot a Butterfly Killers v Broumově

Posted on 6.5.2013

0


Po relativně krátký pauze od posledního koncertu chystáme na sobotu 11. května 2013 další akci. Zůstáváme věrný Ambře v Broumově-Olivětíně, kde tentokrát zaduněj Rabbits (USA), Årabrot (NOR) a Butterfly Killers.

Rabbits z amerického Portlandu budou na evropském turné propagovat nové album Bites Rites. Koncertují od roku 2005 a rok na to začali s vydáváním nahrávek. Na vinylech a kazetách vydali různá minialba, singly a splity, aby v roce 2011 přišli s dlouhohrajícím debutem v jednom z nejrespektovanějších současných metalových vydavatelství Relapse Records. Následovalo druhé album ihned rok poté. To vyšlo na labelu Good to Die a stejně jako debut nabízí divokou muziku, kde se mísí vlivy hardcoru, punku a thrash metalu.

Poslouchej: http://rabbitusmaximus.bandcamp.com/

 

 

Årabrot vznikli v roce 2001 v norském Haugesundu, nyní už ale sídlí v Oslu. Na své rodné město ale nemůžou zapomenout – už proto, že se pojmenovali podle místního smetiště. Jádro kapely tvoří autor skladeb a kytarista Kjetil Nernes spolu s bubeníkem Vidarem Evensenem. Na jednotlivá tour či nahrávky se k nim poté připojují další muzikanti. Jejich poslední album Solar Anus z roku 2011 sklidilo velký ohlas, dokonce bylo vyhlášeno nejlepším metalovým albem roku v norských cenách Spellemannprisen (obdoba amerických Grammy). Škatulku metalu ale kapela svým tvůrčím přístupem překračuje – sami o svém stylu mluví jako o noise rocku s prvky sludge metalu a doom metalu.

Poslouchej: http://www.fysiskformat.no/wp_ff/roster/arabrot/

 

 

Královehradečtí Butterfly Killers označují svou muziku jako „distorsní blues“. V kapele se sešli muzikanti z několika známých skupin. Na foukací harmoniku prohnanou přes různé efekty hraje Štěpán Málek, jinak známý jako zpěvák punkrockové legendy N.V.Ú. Kytaristou je Marek, který působil v nyní již zaniklé skupině Thema 11 – ta patřila k nejznámějším kapelám české hardcoreové scény. Všechno jistí na bicí Kudlis, který předtím bubnoval v kapele Elektročas.

 

 

Koncert začne ve 20.30 hodin a vstupné bude 150 korun.

Posted in: Pozvánky