Rickolus a Stinka v Broumově

Posted on 19.10.2013

0


Sobota 16. listopadu 2013 nabídne v Ambra clubu v Broumově-Olivětíně  z našeho pohledu unikátní zážitek: dvojkoncert, na kterém zahrají dva sólisti (možná by se hodilo i slovo písničkáři): Rickolus z Jacksonville na Floridě a Stinka, toho času doma v Praze, ale původem z Broumova.

Rickolus, občanským jménem Richard Colado, pojede své první evropské tour, na kterém bude představovat hlavně písničky z nové desky Troubadour, vycházející v těchto dnech na labelu Circle Into Square. Je to album o lásce, přesněji řečeno o Richardově lásce k jeho manželce. Ta musí být opravdu silná – inspirovala ho ke vzniku 24 písní a deska tak vychází jako dvoualbum. Jedna polovina je zpracovaná „akusticky“, druhá „elektricky“.  Rickolus nedávno vydal společný split singl s Austronautalisem – chlapíkem, co se vynořil ze stejných vod a nyní už na našem kontinentu zdomácněl. Není důvod nevěřit, že to samé může potkat i Rickoluse.

 

 

Jako Stinka představí své písně Hanka Lundiaková, rodačka z Broumova žijící nyní v Praze. Poslední dobou o ní bylo slyšet hlavně v souvislosti s její spisovatelskou dráhou. Nedávno ale vrhla na svět svoje debutové album Krrrva! Koncert v Ambře bude jeho broumovským uvítáním. Hanka, která kdysi hrála např. s kapelami Rudovous, Tři sestry nebo Kaspar von Urbach, vydala album díky „tajuplnému mecenášskému daru“ vlastním nákladem. Nabízí na něm patnáct písní, ve kterých zvukově dominuje její akordeon, ale zároveň ji doplňuje velké množství hostů s dalšími nástroji (mj. Martin Černý, Ondřej Ježek, Tomáš Schilla). Všechno pak rámují vynikající texty.

 

 

V Ambře tentokrát nebudeme hrát hru předskokan vs. hlavní hvězda, ale za večer budeme mít možnost užít si dva samostatné perfektní koncerty.

Srdečně zveme.

Rickolus & Stinka, sobota 16.11.2013, Ambra club, Broumov-Olivětín, 20:30 h, vstup 150 Kč

FCB: https://www.facebook.com/events/164211950447321

Posted in: Pozvánky