Soulkostel: Aran Epochal, Inau, Calvera

Posted on 28.9.2014

0


Jacky s Kamilem v létě vyrazili na akci do Soulkostela u Vernéřovický studánky. Líbilo se jim tam natolik, že nám to netrvalo ani tři měsíce a za pár dní kolonizujeme bejvalej svatostánek našima promotérskejma aktivitama. V sobotu 18. října 2014 tady zahrají Aran Epochal, Inau a Calvera. Kromě podzimu cejtíme ve vzduchu velkou událost!

Plakát

Plakát

Samotnej kostelík si zaslouží několik vět samostatně, teď pár slov k vystupujícím solitérům.

Aran Epochal už na Broumovsku zahrál, brzo tomu už budou čtyři roky. Tehdá U Suchánků v Jetřichově nastoupil ještě s elektrickou basou a v duu s Bourkem. Teď už drhne basu akustickou, na pódiu stojí sám a různý elektronický zvuky trošku upozadil (ale pořád to není ani historie, ani minulost). Strašně těžce se to popisuje: sice tady zdánlivě „zbyla“ jenom muzika ohlodaná na kost, ale síla se nevytratila. Někdo nesdělí nic ani za pomoci pětičlenný kapely, na druhou stranu někde určitě žije šaman, kterej brnkne na jednu strunu a zazpívá „óm“ a vy jen koukáte. Aran Epochal má struny čtyři a navíc kurva dobrý texty. Zároveň si možná z Jetřichova pamatujete i Arana Satana, kterej se dnes vtělil do setu Arana Epochala v podobě několika krátkejch záblesků. Určitě padne i pár coververzí, ať už třeba od OTK, Gnu, Spirituál Kvintetu nebo od Greenhornů (epochální Dlouhý černý závoj!).

 

 

Inau na to jde z opačný strany – což jste taky mohli slyšet na opačný straně Jetřichova, kde kdysi rapoval na nohejbalovejch kurtech (nebo hrál se svým bráchou v Kontroll). Místo meditace nabízí útok na frňák. Vybalí notebook, chytí mikrofon a vzduch se zaplní jeho tíživejma textama („tady nikdo nežije, tady všichni jenom bydlej“). Zažili jsme jeho úplný začátky, kdy občas zapomněl text nebo se mu zaseknul počítač. Na nedávným společným turné se Simsem už chodil na pódiu jak lev v kleci a byl to DIKTÁT. Na SR Sektě vydal dvě desky, který si můžete stáhnout, což doporučujeme! Na videu můžete vidět i jeho jedinej party track Táborák.

 

 

Calvera je na Broumovsku nováčkem. Bohužel tady nehráli ještě ani Fetch!, ve kterých hraje na kytaru (a zpívá). Jako Calvera pracuje s baskytarou (nevím proč, ale slovo „práce“ se mi sem teď při poslechu jeho muziky tlačí), kterou si různě smyčkuje a efektuje. Leze z toho opravdu monstrózní zvuk. Ten se hodí jak při předskakování Unsane, tak do kostela na konci světa. Za Calverou nejsou ještě vystopovatelný žádný oficiální nahrávky, ale snad to přijde co nejdřív.

 

 

Bacha tyvole! Výjimečnost místa s sebou nese několik speciálních požadavků. Protože budeme v podstatě hostama v cizím obýváku, je nutný, abysme se nechovali jako prasata. To snad všichni v poklidu zvládneme. Samotný místo na hraní se nachází na zvýšeným patře, kam se nevstupuje v botách. Každej se tedy bude muset zout a protože už bude přecijen polovina října, mohly by se hodit papuče nebo vlněný ponožky od babičky. Prostor bude sice vytápěnej, ale abyste nám tam během koncertu nekejchali, že jo. Protože se Soulkostel nachází asi 750 m od posledních domů v horní části Vernéřovic (mapa) a je přístupnej pouze po polní cestě bez osvětlení, může k němu bejt večer ztíženej přístup. Obzvlášť víme-li, že 18. října 2014 zapadne slunce v 18.03 a měsíc vychází až v 1.40. Proto doporučejeme dorazit dřív, přibližně od šesti budeme pouštět muziku z vinylů. Méně dobrodružnou možností je příjezd automobilem, parkovat se dá hned vedle kostela. Zajistíme základní občerstvení a na místě bude možný přespat ve vlastním spacáku (což doporučujeme, protože bude potřeba dopít sud piva).

Posted in: Pozvánky