Insect Ark, Kalle a Yood v Soulkostele

Posted on 27.10.2015

0


Okolí Soulkostela pomalu zapadává listím a první noční mrazíky utlumily živelnej pohyb v okolí. Ideální čas zastavit se na svařák a trochu „podzimní“ muziky. Do Vernéřovic přijedou v sobotu 14. listopadu 2015 Insect Ark, Kalle a Yood.Leták od Michala Boučka

Insect Ark nastartovala v roce 2011 Dana Schechter jako jednočlennej sólovej projekt. Tehdá měla za sebou hraní s M. Girou (jinak Swans, že jo) v jeho Angels of Light a mimoto hrála ve svojí další kapele Bee and Flower. V Insect Ark se Dana pustila na trochu experimentálnější cestu. Zatímco v Bee and Flower se věnuje – sice občas divnejm – ale pořád písničkám, Insect Ark ji slouží jako výchozí bod pro hudební procházky jinou krajinou. Temnou, studenou, zneklidňující – podzimní. Insect Ark je bez zpěvu, ale kromě baskytary Dana používá ještě steel kytaru a synťáky. Na začátku letošního roku přibrala bubenici Ashley Spungin (jinak Taurus) a kapela se tak v Soulkostele představí jako duo.

Turné, v rámci kterýho se u nás zastaví, propaguje novou desku Portal/Well. Ta se dočkala kladnýho přijetí [raz, dva] a živý provedení s bicíma bude určitě nezapomenutelný.

Podzimní mlhou může ale probleskovat slunce. Proto jsme přibrali Kalle. Duo z Tábora nahrálo v roce 2014 z fleku v obýváku album Live from the room a od tý doby se na ně sype jenom chvála. Pobrali hromadu pozitivních recenzí a nějaký ty sošky a dál objížděj domácí kluby.

Večer otevře Yood, (dr)one man show z Prahy působící od roku 2012. Můžete si poslechnout starší nahrávky, ale nesou se zvěsti, že vernéřovickej večer bude kompletně patřit novýmu materiálu.

Soulkostel najdete na samým konci Vernéřovic, u Vernéřovický studánky [mapa]. Na místo se dá dojet autem, ale počítejte s jízdou po polní cestě. Pokud půjdete pěšky, nezapomeňte baterku, protože závěrečná část cesty od posledních domů ve vsi není osvětlená. V kostele jsou kamna a dřevěná podlaha, bude tam teplo a útulno. Kdo by chtěl, může po koncertě přespat na místě ve spacáku. Vstupné bude 150 korun.

Posted in: Pozvánky