Soulkostelní PUNK

Posted on 28.11.2015

0


Kontroll a Kiss Me Kojak dali na SRSS razítko na to, že Soulkostel u Vernéřovický studánky je stavěnej i na punkový a hlučný koncerty. Vezmeme to z gruntu a 19. prosince 2015 tam nastěhujeme hned čtyři kapely.

kostel_finale

Telefon z Rožnova pod Radhoštěm. Zásadní kapela rožnovský scény (a tím pádem celýho českýho punku) kdejak propojená s dalšíma zásadníma jménama odtamtud, zejména s Complicité Candide. Zvukem tam, kde si každej umí představit, Ctibovejma textama na špici první ligy. Pokud nás paměti neklamou, tak je to jejich první koncert v našem kraji. Nepropásněte!

Black Noise z česko-polskýho pomezí. U týhle kapely se velice rádi opakujeme, jednou jste je mohli vidět v Ambře. Vznikla na troskách libereckých Lewisit (zpěvák Michal) a pieńských dr fleischman (bubeník Marcin). V sestavě se už udály nějaký rošády, takže momentálně dvojka Gomez – Štěpán určuje, že kapela je polsko-česká přesně fifty fifty. Hudebně si to navíc neuvěřitelně sedlo, má to páru a koule. Na spadnutí je sedmipalcovej split s Amanita Muscaria. A v neposlední řadě to jsou bezvadný kluci.

I am Pentagon z Prahy. Nejmladší kapela mezi zúčastněnejma, vznikla letos. A protože i klišé může bejt občas užitečný: „Přesto to žádný nováčci nejsou“. Kevorkian, The Airbags a v osobě Banána další hromada kapel (mj. Balaclava, Hanba nebo Lahar), to je nejstručnější soupis toho, čím kluci prošli. A co od nich čekat? „I am Pentagon je uzavření kruhu. Krok zpátky, bez dvou kroků v před, pryč od ambicí i dokazování si vlastní důležitosti. Je to kontrola životních funkcí a zároveň touha, aby je nedefinoval jen jeden táhlý dlouhý tón rezignace a apatie. Je to flusnutí do ksichtu krizi středního věku.“

Need of Activity z Podkrkonoší. Viděli jste je u nás několikrát. Nedávno se ozval Brohe, maják všech předchozích sestav, kterejma si v tu chvíli už uspaná kapela prošla, že by si u nás chtěli zahrát v rámci svý rozlučkový mini-šňůry. 20 let a konec. Samozřejmě jsme našemu kámošovi, kterej jezdívá na Broumovsko i jako občasnej divák nebo se svejma jinejma projektama (BroheUke, Mermomoc) nemohli nevyhovět. V Soulkostele oživne sestava z let 2000-2008, těšit se můžete na poctivej rap s ostrejma kytarama a samozřejmě – i když to nemůžeme slíbit – by mělo dojít na nezbytný kozí bradky.

A specialita! Mezi kapelama a po koncertě bude stát za gramofonama pan domácí – kostelník Hans. Jeho DJ set bude určenej hlavně k tanci. Čekejte poctivou nálož z jeho nekonečný vinylový sbírky.

Kostel bude vytápěnej, v případě mrazu máme připravený speciální topidla. Samozřejmě nic nezkazíte třeba podvlíkačkama a teplejma ponožkama. Horký nápoje zajistíme. Na patro v Soulkostele se nemůže vstupovat v botech, ve kterejch přijdete z venku. Vemte si prosím tlustý ponožky / bačkory / lehký tenisky. Polní cesta ke kostelu není osvětlená, pokud nepojedete autem, mohla by se hodit baterka. Na místě bude možný po koncertě přespat ve spacáku. Na vstupné si prosím přibalte 150 korun.

Budeme se na vás těšit. Kostel najdete tady.

Info na FCB.

 

Posted in: Pozvánky