Další Soulkostel: Buriers, Stinka a Holy Fanda & The Reverends

Posted on 30.3.2016

0


Další koncert v unikátním prostoru Soulkostela u Vernéřovické studánky [MAPA] se odehraje v pátek 15. dubna 2016. Od 20 hodin zahrají Buriers, Stinka a Holy Fanda & The Reverends.

Buriers, anglická kapela vedená frontmanem Jamesem P Honeyem, bude hrát v dubnu v Česku několik koncertů. Během svýho tour se zastaví taky ve Vernéřovicích. Prostor Soulkostela se zdá pro jejich akustickou hudbu ideální. Tím, že hlavní úlohu ve zvuku kapely hrajou akustický nástroje (zejména violoncello), byste se ale neměli nechat ukolébat. Buriers tvoří intenzivní skladby, ve kterých se podle Jamesových slov vyjadřují k lecčemu: „Zpívám a mluvím a bordelech pro milonáře a milenkách, schovanejch v bunkru. Nebo o tvářích na obálkách časopisů pro bohatý. O lidech pochybnýho charakteru a divnejch zvyků. O tom, jak se k nám štěstí otáčí zády. Bouračky idiotskejch celebrit a pedofilní kněží. Zhruba o tomhle všem.“

Pokud si chcete udělat přehled o tvorbě kapely, najdete její alba k poslechu volně na internetu, třeba na kapelním Bandcampu. Výjimkou není ani poslední minialbum To Speak of One’s Own Pride, které vydala kapela letos u kanadského vydavatelství Endemik Music. Podstatná část všech skladeb je vybavena zajímavými videoklipy. James upřesňuje: „Všechno, co souvisí s kapelou, děláme s velkou péčí a láskou. Videa máme rádi, ale rozhodně nejsou důležitější než muzika sama. Obaly desek, plakáty, video, hudba – nelze říct, že bysme něco z toho upřednostňovali. Moc nás to baví.“ Víc se můžete dozvědět v rozhovoru, kterej s Jamesem vedl Aran.

Další dvě kapely jsou z Česka. Stinka, teda Hanka Lundiaková, vystoupí společně s kytaristou Fandou Holým. Na Broumovsku zahraje zdejší rodačka už po několikátý. Tentokrát představí hlavně skladby ze svý nový desky Bído, čau…, kterou vydala na sklonku roku 2015 u pražskýho nezávislýho labelu Polí5. Alex Švamberk v recenzi pro Uni napsal, že „album je jednou z nejzajímavějších letošních desek, znepokojivých a enervujících, které nutí k opakovanému poslechu“.

Samotnej Fanda Holej je hlavní tváří třetí kapely večera, Holy Fanda & The Reverends. „Reverendi“ loni debutovali albem Konec cesty, který taky vyšlo u labelu Polí5. S Holým tvoří jádro kapely americký multiinstrumentalista Nick Jennings. Ostatní muzikanti, včetně „trabandovského“ Jardy Svobody, se objevují na koncertech příležitostně – ve Vernéřovicích by to měl být trumpetista. Kapela mísí ve svém zvuku prvky old-time hudby z Apalačských hor, rokenrolu, country, ale nebojí se ani punku a taneční hudby.

Koncert v Soulkostele u Vernéřovické studánky začne po 20 hodině. Vstupné bude 150 korun. Těšíme se na vás!

Info o události na Facebooku.

 

Posted in: Pozvánky