Šrumec u Studánky

Posted on 29.5.2016

1


Akce na začátku června bude trochu nezvyklá. Bude rozložená do čtyřech večerů, přičemž každej večer bude hodně odlišnej. Rozhodli jsme se smotat dohromady čtyři různý příběhy, který se měly v danej čas odehrát a tohle je výsledek. Základnou nám bude, jak je v posledních měsících obvyklý, Soulkostel u Vernéřovický studánky.

Ve čtvrtek 2. 6. zahrají před kostelem ze svýho vlastního valníku Please The Trees. Proč z valníku? PTT s ním pojedou celý turné: „Chceme nějak ozvláštnit 10 let existence kapely – oslavit je nikoliv pompézně, ale pro nás spíš dobrodružněji.“ Na Broumovsko padla volba z osobních důvodů – pochází odtud máma Vaška Havelky, kterej tak strávil  podstatnou část svýho dětsví v Jetřichově. A jak by to celý mohlo vypadat? Pro představu můžete kouknout na právě vydanej videoklip. Začneme po 20 hodině a vstupné bude dobrovolné.

Pátek 3. 6. bude oddechovější. Od 20 hodin si poslechneme přednášku žurnalisty Honzy Prokeše, kterej strávil poslední půlrok v Africe – na Zanzibaru, v Tanzánii a ve Rwandě. Pásmo „Od fascinace k nasranosti a zase zpět – na pouti Afrikou“ bude proloženo promítanými fotografiemi. Naladit se můžete čerstvou reportáží pro ČRo Plus. Po přednášce to rozbalí Mr. Orthy and His Discotheque. Trsat se bude hlavně na big beat ze 60. let.

Sobota 4. 6. bude patřit afterparty po fotbalovém turnaji. Postupně v prostorách Soulkostela zahrají indie rockoví Audio Attaché z Prahy, rave punkoví Kluci z Broumova a po nich soundsystem Kraken Phonic z Podkrkonošší. Pojedeme od 20 hodiny do rána.

Konečně neděle 5. 6. bude na vydechnutí. Od 17 hodin zahraje v Soulkostele dánský písničkář Lasse Matthiessen, který je v Česku na krátkém turné. Není lepší muziky na klidný nedělní podvečer.

Praktický info:
Na místě bude ve čtvrtek, v pátek i v sobotu možné přespat, ať už ve spacáku v lese, v kostele nebo pro náročnější by se našlo i lůžko v chatce. Občerstvení bude po všechny čtyři dny zajištěno. Vstupné na PTT bude dobrovolné, v pátek budeme vybírat 50 Kč, v sobotu 80 Kč (vstupné na neděli bude upřesněno). Poplatek za nocleh symbolický. Do koncertních prostor Soulkostela se může vstupovat pouze v čistých botách nebo na boso, pamatujte prosím na to.

13282445_1337388396276334_1478392262_o

Budeme se na vás těšit!

Posted in: Pozvánky