Směr Maštal: New Dog a Aran Epochal

Posted on 2.9.2016

0


Podruhý využijeme pohostinnosti krčmy Maštal v Náchodě. V pátek 16. září 2016 zahrají v bývalý stáji předělaný na výčep svý písně pánové New Dog a Aran Epochal. Krčmu najdete schovanou za benzínovou pumpou u hlavní silnice.

Oba bardi už v našem okrese na severu zahráli. Dokonce v rámci Silver Rocket Summer Soulkostel v roce 2015 sdíleli jedno pódium. Proto, pokud jste už aspoň někdy nakoukli do Čurákova mlejna, asi budete tušit, co by vás v Náchodě mohlo čekat. Takže – co by mohlo bejt jinak?

New Dog tentokrát vystoupí sám, bez doprovodu kapely. Určitě se můžete těšit na nový písně, protože New Dog ani ne po roce od předchozí desky vydal v březnu letošního roku nový album. Jestli je vám to podezřelý, tak si tu desku poslechněte. Není to chumel vaty nebo kolekce outtaků, ale krásná deska, která – pokud je ve vás aspoň trochu člověčiny a máte lehký sklony k melancholii – vás pohltí. Když ji teď poslouchám v tichým nočním bytě, vyniká její krása o to víc.

Ještě trochu faktů. Za pseudonymem New Dog se skrývá Anar Badalov ze Somerville v Massachusetts. Dříve hrál v kapelách Metal Hearts (dvě alba ve dvou letech!) a Travels (čtyři alba v šesti letech!). Předchozí deska Classic Ballroom Dances vyšla kromě Lokal Rekorc i na Kill Rock Stars, s tou novou, nazvanou Teeth Marks, se New Dog vrátil k Lokal Rekorc. Aktuální rozhovor s Anarem si můžete přečíst tady.

Taky Aran Epochal vypustil do éteru informaci, že podzim bude patřit novýmu setu. „Muž s akustickou baskytarou“ naskládal od posledního alba Doba bronzová už minimálně sedm věcí. Těšíme se! Na co? Je blbý opisovat, ale když vás hodinu po půlnoci nic nenapadá: „Aran Epochal nikde nezačíná ani nekončí, Aran Epochal prostě JE: to není zas až tak málo. Mantry se převalujou v mlze mezi pískovcovejma skalama, borovicovej les nepropouští ven ani jedno jediný tajemství. Ideologie zůstává: spolupráce, kooperace, živý vlákna pod strnulým povrchem. Malý kroky, rychlej běh.“

Koncert začne ve 20 hodin, na vstupu budeme vybírat 150 Kč. Protože budeme ve stínu náchodskýho pivovaru, čekejte na čepu Primátora. Níže vizte geniální plakát od Michala Boučka. Díky jemu a snad se všichni uvidíme v Náchodě!

oso006_PlakatNewDogAran_sm

Posted in: Pozvánky