V Soulkostele oživne Nosferatu

Posted on 4.10.2016

0


Music For The Space – experimentální ambient ze švýcarské Ženevy, který vznikl s cílem dát kultovnímu němému hororu Nosferatu řádně temný soundtrack – míří poprvé do Česka! Odehraje zde hned dva koncerty. Jeden v pražské kavárně Potrvá, druhý u nás v Soulkostele u Vernéřovické studánky. Doprovodí ho Stinka feat. Bazdesh.

Ženeva je město spojené s veleznámým románem Mary Shellyové Frankenstein. Tamní rodák a hudební experimentátor Damien Smock se ale rozhodl vdechnout zvukovou podobu jinému kultu – němému filmu Nosferatu z roku 1922. Je totiž paradoxní, že příběh mladého Huttera a děsivého hraběte Orloka (v nezapomenutelném podání Maxe Schrecka) se celým názvem jmenuje „Nosferatu, symfonie hrůzy“, ačkoli postrádá zvukovou stopu. Tak vznikl projekt s názvem Music For The Space, experimentální ambient, která už tak temnému filmu dodává ještě tíživější atmosféru. Jakou atmosféru může mít Nosferatu v kostele uprostřed podzimních broumovských lesů? Z toho mrazí v zádech!

Večer v Soulkostele vystoupí také Stinka. Broumovská rodačka Hanka Lundiaková přizve tentokrát na pódium mladého kytaristu Martina Doležala – proto Stinka feat. Bazdesh. Nedávno spolu vydali experimentální singl Murmur na labelu Polí5 a koncert v Soulkostele bude pokračováním této spolupráce. Návštěvníci se mohu těšit na více kytar a hluku než bylo pro dosavadní tvorbu Stinky obvyklé. Nejnovějším songem od Stinky je ale geniálně zhudebněný text od Jaroslava Seiferta Sbohem, slečno Toyen.

Na plakátě avizovaní Julinko nakonec bohužel nevystoupí.

Poloha Soulkostela v kombinaci s ročním obdobím přináší pro diváky dobrodružné omezení. Cesta z konce vesnice směrem k Soulkostelu není osvětlená, proto by ti z vás, kteří nepojedou autem, neměli zapomenout baterky. Kostel bude vytápěný, přesto lze doporučit, aby si každý z diváků přinesl přezůvky nebo alespoň teplé ponožky – uvnitř Soulkostela je vestavěné dřevěné patro, na které se nesmí vstupovat v obuvi z venku. Díky této konstrukci je na místě možné po koncertě přespat ve vlastním spacáku.

FCB pozvánka ZDE.

nosferatu-final

Posted in: Pozvánky