SAVAK, Planety, pátek 21. října, Soulkostel

Posted on 15.10.2016

0


Pořádat dvě akce v jednom týdnu v lese na konci světa může vypadat jako bláznovství, ale jakmile jsme dostali nabídku na koncert SAVAK, nerozhodovali jsme se ani pět minut. Dámy a pánové, přivítáme kapelu, jejíž koncert bude z řady těch legendárních. Píše se o tom všude, ostatně uvádí to i sama kapela, takže není důvod to zamlčovat – v Soulkostele uvidíme opravdickej all-stars band. Kdo aspoň trošku zavadil o americkou nezávislou scénu a tuší, jakej význam pro ní měly a mají labely jako Sub Pop, Dischord nebo Touch&Go a kapely, který na nich vydávaly nebo vydávají, ten se musí v pátek 21. října přijet do Soulkostela poklonit.

SAVAK navazují tam, kde skončili Obits. Sohrab Habibion (jinak taky ex-Edsel) a Greg Simpson se po třech albech na Sub Popu rozešli s Rickem Frobergem a dal dokupy novou kapelu. Album SAVAK nabubnoval Matt Schulz (ex-Enon, jinak Holy Fuck), kterej bohužel ale evropský turné s kapelou nepojede. Posiluje se ale element Obits, protože za bicíma bude sedět člen jejich poslední sestavy Alexis Fleisig (jinak Girls Against Boys, Paramount Styles, Bellini, Tomáš Palucha, ex-Soulside). Hlavní dischordovskou spojkou v kapele je ale James Canty (ex-The Nation Of Ulysses, ex-The Make-Up, French Toast, Ted Leo and the Pharmacists). Michael Jaworski hrál v The Cops.

Není potřeba ale hrát jenom na nostalgickou notičku. SAVAK vydali letos svůj debut Best Of Luck In Future Endeavors, což je deska, která obstojí sama o sobě. Pokud si nechcete desku nastudovat, je tady předkoncertní doporučení od soudruhů ze Silver Rocket: „Těšte se na přímočarý rock s geniálními melodiemi a nakažlivým nadhledem chlapíků, kteří vědí, že tlačit na pilu by bylo tou největší chybou.“ Pokud se neradi překvapujete, můžete si album přecijen poslechnout třeba tady:

Večer odstartují Planety. Jejich poslední deska Vzduch je hrob je vzduch je geniální!  Osnovali jsme jejich pozvání už docela dlouho a v tuhle chvíli to ideálně zaklaplo.

Protože 21. října je pátek, začneme s koncertem ve 21 hodin, aby se i přespolní stihli v klidu dostat. Teplo zajištěno, horké i studené nápoje taky. Afterparty jako vždycky minimálně do třetí ráno, silně nedoporučujeme odjet hned po koncertě. Na místě je možno přespat ve vlastním spacáku. Přezůvky s sebou!

Zastavte se, bude to nezapomenutelný!

plakatsavakplanety

Posted in: Pozvánky