Guantanamo Party Program, Lyssa, Wolves at the Door & Kontroll

Posted on 25.11.2016

0


Sázíte občas na jistotu? My jo, a proto jsme na rozloučenou s letošním koncertním rokem pozvali čtyři kapely, z nichž tři už u nás v minulosti hrály. Večírek nemá tzv. headlinera, vítězové budeme všichni a to hned čtyřikrát. Letos naposledy se sejdeme v Soulkostele v pátek 9. prosince. Začneme ve 20 hodin.

Kontroll (Rovina) hráli dvakrát v Jetřichově, jednou v Ambře, jednou na tajňačku dokonce ve Zdoňově. Na Broumovsku jsou už zdomácnělý. Vrcholným okamžikem jejich „kariéry“ ale bylo vystoupení v Soulkostele v rámci loňskýho SRSS. Vracející se lijáky zrušily venkovní scénu a padlo rozhodnutí přesunout všechny koncerty dovnitř. Úleva všech lidí spolu s nastřádanou energií proměnily tenhle koncert na nezapomenutelnej zažítek a jak jeden z bratrů Holubů správně poznamenal: „zažít takovejhle koncert bych přál každý kapele“. Po roce a něco se dobří bratři do Soulkostela vracejí, vezou s sebou Květiny, a věříme, že zážitek se bude opakovat.

Lyssa (Praha), to je etalon dobrýho vkusu. Pokud jste ji přijali za svou, tak víte, o čem je řeč. Sice pomalu (tři desky za dvacet let existence), ale víc než jistě opracovávaj základní materii a třikrát do roka přitom zajedou na koncert mimo Prahu. Proto jsme rádi, že se připomněli a cestou do Kopřivnice budou moct navázat na svoje vystoupení v Ambře z podzimu 2012. Seberem vám ženy, necháme vám penisy.

Guantanamo Party Program (Wrocław) přesně v těchto dnech slavěj deset let svý existence. Před necelýma dvěma rokama hráli v jetřichovským kulturáku na akci, po který jsme se rozhodli, že přefouknutý tělocvičny necháme jinejm, a už nebudeme dělat akce v jetřichovským kulturáku. GPP jsou přesně tou kapelou, která se svým apokalyptickým hardcorem hodí pod gotický oblouky kněžiště. Právě dokončili nahrávání nový desky, takže se můžeme těšit na nový vály.

Wolves at the Door (Wrocław) vypustili před třema rokama svoje EP přes Bandcamp a začali objíždět polský kluby. Nezapíraj ovlivnění Converge, což z nahrávky určitě uslyšíte. Letos nahráli novej materiál – pro kterej momentálně hledaj vydavatele – a věřte, že je to o několik koňskejch dýlek jinde (mimochodem, nahrávali ve studiu Satanic Audio u Haldora Grunberga z Thaw).

Na závěr nemůže chybět krátký technický info. Začátek prosince se projeví v chladnějších kostelních zdech. Budeme topit v obřích kamnech a plynovým teplometem, přesto neuděláte chybu, když si vezmete svůj oblíbenej teplej svetr. Základem pak je suchá, čistá a teplá obuv na přezutí, na patro vás bohužel v botách od bláta a sněhu nemůžeme pustit. Studené i horké nápoje budou k mání na baru, po koncertě můžete – relativně komfortně – přespat ve spacáku, kterej si přinesete s sebou (podlaha je dřevěná a čistá). Budeme se na vás těšit!

FCB event: https://www.facebook.com/events/255886791479534/

oso009-plakat-A3.ai

Posted in: Pozvánky