Podporujeme: The Tchendos, Jarboe a Father Murphy na Broumovsku

Posted on 6.9.2017

0


Během září se v Soulkostele u Vernéřovické studánky odehrají dvě akce, které podpoříme naší přítomností za barem a moc rádi bysme vám je doporučili!

V pátek 8. a hlavně v sobotu 9. září 2017 obsadí Soulkostel amatérští filmaři se svým festivalem Fiskulet. Kromě účasti v tvůrčích dílnách pro děti či dalšího doprovodnýho programu bude možný mrknout na několik krátkometrážních snímků od amatérských tvůrců. Celá událost vyvrcholí sobotním galavečerem, na kterém zahrají The Tchendos.

Event na Facebooku.

tchendos

Za necelé tři týdny a netradičně ve středu (!) 27. září 2017 (ano, druhej den je státní svátek) se v Soulkostele v rámci svého tour zastaví Jarboe společně s Father Murphy.

Jsou dva způsoby, jak nalákat na koncert Jarboe. Tím prvním je připomenout imponující seznam jejich kolaborativních projektů, tím druhým sdílení zážitků z jejích živých vystoupení. Někdejší klíčová členka Swans (s nimiž se znovu symbolicky protnula menším partem na jejich desce The Seer) se od konce 90. let oddává plodné tvůrčí dráze, která zahrnuje společná alba s Neurosis či Justinem Broadrickem (Jesu, Godflesh) či kolaborace s Merzbowem i Blixou Bargeldem), ale zejména řadu sólových desek, na kterých se ukazuje coby proměnlivá, ale především niterná skladatelka a interpretka. Ve své křehkosti neodbytné je i její letošní album As Mind Dissolves As Song.

„Takto zní katolická představa o vině,“ říká o své hudbě italské duo Father Murphy, přední kapela tamní vlny kapel, které renomovaný hudební novinář a historik Simon Reynolds označil za „okultní psychedelii“. Hudba Father Murphy čerpá stejně tak z folklórních tradic jako z noisu a dokáže být stejně tak očistcem jako balzámem.

V Soulkostele se JarboeFather Murphy představí jak sólově, tak ve společném setu! Na koncert si můžete koupit lístek v předprodeji. Event na Facebooku.

A4-Jarboe-FHD

Posted in: Pozvánky