Poslední letošní Soulkostel: Houpací koně

Posted on 30.10.2017

0


Listí už kleslo ze stromů na zem, noc se zakusuje do dne už po pátý odpolední, je tady podzim. V tyhle sychravý dny mají koncerty v Soulkostele zvláštní půvab, jak už jsme si několikrát v předešlých letech ověřili. V sobotu 4. listopadu uzavřeme soulkostelní sezónu koncertem Houpacích koní, kteří by mohli být synonymem pro tuhle podzimní melancholii.

Pokud chodíte na na naše koncerty už pár let, tak si možná vzpomenete, že Houpací koně už u nás dvakrát hráli. Bylo to v období, kdy deskama vydanýma u lábusových Guerilla Records znovunastartovali svůj příběh, ale pořád trpěli pochybnostma a syndromem “lokální kapely”. Nutno přiznat, že koncerty v jetřichovským kulturáku je v tomhle pocitu mohly jen utvrdit, hehe. Pokud máte sloní paměť, tak víte, že u nás byli v lednu 2006 a v listopadu 2008. Naposledy teda před devíti lety.

Od posledního koncertu se leccos změnilo. Přišly tři desky, které Houpací koně vydali labelu Yannick South – Hotel Palace, Everest a Kde jste mý přátelé dneska v noci a jejich příběh se zlomil. Do Soulkostela přijede kapela, která suverénně objíždí pódia a festivaly celýho Česka a dřívější pochybnosti se rozplynuly jako smog nad Ústím. Bylo nám ctí, když se ozvali, že by si rádi zahráli koncert v Soulkostele.

Koncert bude vycházet z aktuálního vynikajícího alba Kde jste mý přátelé dneska v noci, ale určitě dojde i na pár starších kousků. Pokud poslední desky kapely neznáte, dejte šanci těmhle videoklipům.

Počasí by podle výhledu mělo přát. Možná se vám na cestu bude hodit baterka, uvnitř v kostela oceníte teplejší svetr a třeba ponožky (připomínáme, že v části kostela je nutný se přezouvat). Horký nápoje budou k dispozici. Přespání na místě je opět bez problémů možný. Těšíme se na poslední letošní setkání v Soulkostele!

Posted in: Pozvánky