The Pau a Bazdesh v broumovském Edenu

Posted on 12.11.2017

0


Vrata Soulkostela jsme už pro letošek zabouchli, ale pochystali jsme ještě jeden koncert. V Undergroundovém klubu Eden v Broumově zahraje v pátek 17. listopadu polská „písničkářka“ The Pau, kterou doplní domácí Bazdesh.

Proč „písničkářka“ v uvozovkách? Protože tohle je spíš punková kapela s jednou členkou, než cokoliv jinýho. Energie, která z písniček The Pau jde, je – v dobrým slova smyslu – kapelová. Paulina dříve s kapelou vystupovala, ale pro tuhle chvíli se rozhodla nacpat si ji do telefonu a hrát do připravených podkladů sama s kytarou. Ostrý texty, ve kterých se The Pau vypořádává s tím, co ji štve, tuhle atmosféru jen dokreslují.

Bazdesh je taky sám s kytarou, ale jde na to úplně jinak. Zajímá ho zvuk, tóny a podstata hudby. Na zpěv není v jeho z většiny improvizované hudbě místo. Proto bude ke koncertu The Pau tvořit dobrej kontrapunkt.

Je možný, že po letošním roce, kdy se nám tady střídaly kapely z celýho světa, může vystoupení dvou samorostů z Polska a Česka působit trochu obyčejně. Garantujeme ale, že to bude v pátek 17. listopadu příjemnej večer. Přijďte se do Undergroundového klubu Eden (Žižkova ulice v Broumově) mrknout – bude to stát za to. Vstupné bude 120 Kč a první koncert začne ve 20.30.

the_pau

Posted in: Pozvánky