Do Broumova se vrací Timber Rattle

Posted on 6.2.2018

0


Po necelém roce se na Broumovsko vrací americká kapela Timber Rattle. Koncert se uskuteční v sobotu 24. února 2018 v Kreslírně Broumovského kláštera. Spolu s Timber Rattle vystoupí Dimitar.

Na začátek neuškodí trocha opakování informací, který jsme psali před loňským koncertem v Soulkostele. Timber Rattle se zformovali kolem Adama Parkse, rodáka z Blue Ridge Mountains v jihozápadní Virginii. Od samýho začátku se kapela věnuje meditativní hudbě s táhlými vokálními nápěvy, klášter by jim teda mohl sedět, což?

V roce 2010 vydali první desku, od té doby stihli ještě jedno EP a dvě další alba. Druhá deska Phantoms of Place teď vychází ve vinylový reedici. Poslední album The Clearing vyšlo na labelu Lokal Rekorc a noticka uvedená na zdejším webu, věnovaná komunikaci kapely, vystihuje jejich hudbu asi úplně nejvíc: „Omlouvám se, že jsem zase dlouho nereagoval. Žiju na vrcholu kopce, kde nemám internet, a do města nejezdím zase tak často.“

Dimitar je pražský písničkář, v civilu známý taky jako kytarista Or. Hraje intimní folk v nejčistší podobě, i když nově zveřejněná ukázka na jeho internetovém profilu naznačuje, že se můžeme dočkat i zvukových experimentů.

Sál Kreslírna se nachází v budově Broumovského kláštera, sledujte směr ke kavárně a pak už je to jenom kousek. Vstupné na koncert bude 150 korun, na místě bude teplo i nápoje.

Další informace na Facebooku. Za plakát díky Michalu Boučkovi.

oso011_TE-DIMITAR-A3

Posted in: Pozvánky