Insect Ark se vrací do Soulkostela

Posted on 11.5.2018

0


V sobotu 19. května 2018 zažije Soulkostel u Vernéřovický studánky velkej návrat. Po skoro třech letech přijede zahrát americký duo Insect Ark. Předkapelou budou kostelecko-trutnovští Gedale.

Insect Ark – první zahraniční kapela, kterou jsme hostili v Soulkostele, se vrací! Na podzim uběhnou od tohohle památnýho momentu tři roky. Tehdy to pro nás byla výzva, uspořádat v lese koncert pro ne úplně neznámou kapelu. Co na to asi Insect Ark řeknou? Přijdou nějaký lidi? Lidi přišli a pro kapelu to bylo podle jejích slov velmi příjemný rozbití stereotypu. Když hraješ každej večer v klubu, který si jsou napříč Evropou dost podobný, tak je koncert v zapadlým kostele uprostřed lesa osvěžující.

Už tehdá přijeli Insect Ark jako duo tvořené Danou Schechter a Ashley Spungin. V roce 2015 ale byla Ashley v kapele čerstvě a „jenom“ hrála ve skladbách, které předtím kompletně vytvořila Dana (Insect Ark byl na začátku sóloprojekt). Teď je ale situace jiná – novou desku Marrow Hymns skládaly obě společně a jako takovou ji i prezentují. Vyšla letos na Profound Lore a celou si ji můžete poslechnout třeba tady. Kapela se posunula od experimentálnějších poloh víc k „písničkám“, jestli je teda tohle slovo vůbec vhodný použít. Kritický hlavy napříč internetem se spokojeně pokyvují a mluví o nejlepším albu Insect Ark vůbec.

Dana Schechter dala už několik rozhovorů českým médiím, takže máte-li chuť, můžete načerpat další informace v rozhovoru pro Uni (2015) nebo pro deník E15 (2018 – superčerstvé).

Večer rozjedou Gedale, duo z Trutnova, ve kterém se sešli Kéfa a Zdenda aka Ferenc Puskaś. Měli jsme někdy v Soulkostele dvě kapely, jejichž tvorba k sobě pasovala víc? Nejsme si jistý. Zatím jedinou zveřejněnou nahrávku Gedale můžete vyslechnout zde.

oso012_InsectArk-SK_small

Pro forma připomínáme: polohu kostela, možnost přespání po koncertě (spacák vlastní), nutnost vybavit se přezůvkama nebo bačkorama a začátek po 20 hodině. Těšíme se na vás! Facebook event zde.

 

Posted in: Pozvánky