Vypsaná fixa & Nesbitt’s Inequality pro Soulkostel

Posted on 18.9.2018

0


Letos na jaře se uskutečnily dva benefiční koncerty pro Soulkostel – jeden v Praze, druhej přímo v Soulkostele. Na konci září naváže třetí koncert, jehož výtěžek půjde na podporu tohohle místa. Do Vernéřovic přijede Vypsaná fixa společně s Nesbitt’s Inequality. Zapište si do notesu datum sobota 29. září 2018.

Proč tahle kombinace?

Jak možná víte, vypsaná fiXa nahrála v Soulkostele kus své poslední desky Tady to někde je. Místo se kapele zalíbilo a chtěla ho při jarních beneficích nějak podpořit. Vznikla myšlenka, že nejlepší možnou podporou by byl koncert na místě samotném.

O nahrávání desky v Soulkostele řekl Márdi z Vypsané fixy pro časopis Headliner tohle: „Bylo to tam úplně magický. Nedocházelo mezi náma k žádnejm konfliktům. Spali jsme přímo tam, a když jsem v noci zalez do spacáku, tak jsem si vzpomněl na píseň od Pixies, kde se zpívá, že když muž je pět, tak ďábel je šest a bůh je sedm. Cejtil jsem takovou klidnou, tichou sílu. Něco tam prostě bylo. Ale taky tam byla pěkná kosa.“

Desku s vypsanou fiXou nahrával producent Ondřej Ježek. Proto bylo dáno, že by benefiční večer měla doplnit jedna z jeho kapel. A protože na zmíněné desce hostuje i Todd Nesbitt, byla volba jasná – Nesbitt’s Inequality. Také oni vydali novou desku, vyšla letos na labelu Silver Rocket (k poslechu tady).

Protože o koncert předpokládáme trochu větší zájem, je zaveden předprodej. Instrukce ke koupi lístku najdete zde. (EDIT: Od 26. září je lístky možné už pouze rezervovat.)

Pokud pojedete na koncert autem, nechte ho prosím zaparkované ve Vernéřovicích (vhodných míst je tam celá řada) a kousek ke kostelu dojděte pěšky. Na místě bude možné přespat ve vlastním spacáku, k dispozici budou dokonce i místa v chatkách (pro rezervaci a domluvu prosím pište na soulkostel@gmail.com). Přineste si vlastní papuče, na koncert v kostele je nutné se přezout. Další info a aktuality najdete v eventu na FCB.

fixa_web

Posted in: Pozvánky