Eden uprostřed týdne: Meconio a Unkilled Worker

Posted on 28.6.2019

0


Malý koncert uprostřed týdne. Na Broumov to není úplně ideální scénář, ale zkoušíme to znova a snad se někdo z vás zastaví. Tentokrát budou brázdit Česko Meconio ze Španělska spolu s Unilled Workerem a ve středu 3. 7. je přivítáme v Edenu. Dovolte, abysme vám obě kapely představili slovama Töhötöma ze Silver Rocket.

Meconio jsou Delia a Leticia, dvě holky z Barcelony, a v posledních letech je bylo na tamní tzv. alternativní hudební scéně skoro nemožný přehlédnout. Jsou součástí party, která organizuje koncerty a vydává desky (tohle je fakt bizarní koníček) a která se jmenuje Ojalá esté mi bici (název prej vzniknul na jednom flámu na půdě, kde se jeden člověk, kterej si dole na ulici nechal kolo, ožral a celou dobu vykřikoval „ať tam to kolo ještě je“). Před zhruba rokem slavila v Barceloně tahle parta deset let svý existence a třídenní mejdan byl nepochybně událostí roku, na kterou se sjely všechny existence z celýho poloostrova.

Meconio hrajou asi pět let, holky začínaly úplně od nuly a když se jich zeptáte, proč to dělají, tak zcela upřímně prohlásej, že chuť hrát a sdělovat různý věci tímhle způsobem jim připadá neovladatelná a že si nedovedou představit, že by kapela nebyla součástí jejich životů. Hrály všude možně, klidně na ulici, procestovaly křížem krážem Španělsko, vydaly se do sousedních zemí i do Anglie a před rokem pak nahrály svoji první desku, La raíz del vello (která vznikla ve slovutným studiu Hukot v péči maestra Mila z Familey Miranda). Čekejte hluk ve verzi bicí a hodně přísná kytara (kdo má rád kategorie, tak může použít třeba předponu post- a doplnit k tomu, co chce) a k tomu dva hlasy, který se s tím teda vůbec neserou. Boj za rovnoprávnost žen a všech lidskejch bytostí má na jihu dost jinou podobu, míň se mudruje a víc se jedná, jen málokdy tam slyšíte nějaký to pověstný „ale“… Meconio k tomu mají co říct a činí tak teda poměrně razantně. A jejich koncerty jsou velká zábava, tak si je nenechte někde ujít.

Druhým do party bude Unkilled Worker. Todd už se na Broumovsku objevil v mnoha inkarnacích – se svojí dřívější kapelou Wollongong, v čele Nesbitt’s Inequality hrál loni na podzim před Vypsanou fixou nebo v duu Unilled Worker Machine. Tentokrát se vrací se svým sólovým projektem. Co nevidět mu vychází nová deska s roztomilým názvem Prisoner’s Dilemma / Contusion Unit (máte se na co těšit, musím říct – pozn.: Töhötömova slova). My se těšíme!

Koncert v undergroundovém klubu Eden v Broumově začne ve 20 hodin, vstupné bude 100 korun. Událost na FCB zde, za případné sdílení díky!

Posted in: Pozvánky