Doporučujeme: Spectral Wound a Afsky ve Vernéřovicích

Posted on 26.9.2019

0


Dvě kapely ze současné špičky undergroundového black metalu zavítají v sychravém podzimním večeru 5. října 2019 do místa, jež dodá jejich hudbě kulisu, která se již nebude opakovat. Sudety, spadané listí, vítr v korunách, starý kostel, svíčky. Black metal.

Kanadští Spectral Wound z plodné a vyhlášené líhně v lesích okolo Montrealu produkují zcela nekompromisní rychlý black metal ponořených do výrazných temných melodií a zlobou nasáklé atmosféry, která věští blízký osud civilizace. Jejich druhá deska „Infernal Decadence“ vyšla na respektovaném německém labelu Vendetta Records a je vnímána jako jedna z nejlepších a nejautentičtějších nahrávek posledních let.

To stejné pak platí i o dánské senzaci Afsky. I oni vydávají na labelu Vendetta, který kromě jejich aktuální desky „Sorg“ (která se stihla už 3x vyprodat) vydal na vinylu jejich 12ep debut. Afsky je studiově vlastně jednočlenným projektem Oleho Luka, jinak též člena Solbrud a jeho hudba osciluje mezi depresivním atmosférickým black metalem a agresivní mizantropickou náladou, což vytváří vše pohlcující spirálu beznaděje.

Koncert pořádá Banán a dodává: „To, že se podařilo obě tyto kapely dostat v sobotu do podobných končin je trochu zázrak a je naprosto jisté, že to bude výjimečný zážitek. Kdyby měl někdo jakékoliv otázky ohledně organizačních věcí, dopravy, případného přespání atd., klidně piště na: xmr.bananax@seznam.cz. Díky!“

Facebook EVENT.

letak_afsky

Posted in: Pozvánky